Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w kick-boxingu w formule full-contact

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w kick-boxingu w formule full-contact

Nasi zawodnicy Rafał SZTARK i Filip MIJALSKI wrócili z brązowymi medalami z Mistrzostw Polski Młodzieżowców w kick-boxingu w formule full-contact. Mistrzostwa odbywały się w Kaliszu.

Filip startował w kat 63,5 kg a Rafał w kat do 75 kg.   Walki były bardzo ciekawe ponieważ w tej grupie wiekowej większość zawodników to prawdziwi wyjadacze. A na zawodach tej rangi pojawili się praktycznie tylko  doświadczeni i dobrze przygotowani zawodnicy. Szansę na finał, decyzja sędziów odebrał Filipowi zawodnik z Chrzanowa, a w przypadku Rafała był to zawodnik z Leszna.

Walki obu naszych zawodników były bardzo dobre techniczne i nie mam do zawodników pod tym względem poważniejszych zastrzeżeń. Rafałowi brakło w III rundzie walki półfinałowej trochę kondycji, ale to pokłosie mocnego przeziębienia i gorączki, które zaatakowało Rafała tuż przed zawodami. Rafał co prawda na zawodach czuł się dobrze ale było pewne że ta choroba odbije się na jego kondycji.

Osobiście uważam że obaj zawodnicy Rafał i Filip powinni wejść do finału. Nie zgadzam się z werdyktem jaki dali sędziowie. Szczególnie w walce Filipa. Walka Rafała była bardziej wyrównana ale moim zdaniem także powinna się zakończyć innym werdyktem. Oczywiście moja opinia może być uważana za subiektywną ale ponieważ w drugim dniu zawodów walki filmowała telewizja i będę miał dostęp do tego materiału, to każdy będzie mógł sam je ocenić (W pierwszym dniu odbywały się walki eliminacyjne a w drugim półfinałowe i finałowe). Filmy z półfinałów będą w najbliższym czasie zamieszczone na stronie klubowej.

Dariusz Pleśniak

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców W Full-contact – Kalisz

I w zasadzie z ostatniej chwili…  link do walki półfinałowej Filipa. Do walki Rafała jeszcze nie mam. Najpóźniej w ciągu 48 godzin (czyli do Środy g. 22:00) będzie w tym miejscu także link do walki Rafała.

A poniżej walka Rafała Sztarka

Link do skopiowania – walka Filipa: youtu.be/TwFfRc7qaUM

Link do skopiowania – walka Rafała: youtu.be/BtFzUqT3hHk


Ostatnie wpisy

Fotka z pierwszego treningu

Nowy sezon

Losowe fotki

Darłówko 2012. puchar_europy_0041

Reklama