Category Archives: Zawody

aaIMG_4848

Filip i Rafał jadą na Mistrzostwa Europy

21-VIII 2015 Filip Mijalski i Rafał Sztark jadą na Mistrzostwa Europy w Kick-boxingu, podczas których będą reprezentować Polskę w walkach Full-contact.

Filip_Rafal

Przed pierwszym treningiem podczas zgrupowania kadry.

Wyjazd na ME poprzedzony był ciężką pracą obu zawodników. Obóz sportowy, zgrupowanie kadry oraz treningi na miejscu w Częstochowie. A na każdym treningu pot lał się strumieniami.

IMG_4842

Ostatni dzień zgrupowania kadry

Zamiast wakacji ciężka praca i dwa lub trzy treningi dziennie. To niestety konieczność ponieważ na Mistrzostwa Europy jadą najlepsi

IMG_4815

Full-contact Team

aaIMG_4857_1

Przed wyjazdem na ME, jeszcze ostatnie spojrzenie na panoramę Częstochowy.

 

 

 

… tak naprawdę to był pretekst aby pokazać jak wyglądają dresy reprezentacji narodowej z tyłu :)

aaIMG_4866_1

i na zakończenie Rafał i Filip frontalnie w koszulkach reprezentacji kadry.


IMG_4331

Mistrzostwa Polski LC i PF

W Ostrowie Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w Kick-boxingu w formułach light-contact i point-figting.
Dwóch naszych zawodników  Filip Mijalski i Rafał Sztark wywalczyło medale na tych mistrzostwach.

Filip zdobył brązowy medal w formule light-contact w kat do 63 kg, a Rafał Sztark brązowy medal w point-fighting w kat do 69 kg.

Obaj zawodnicy wrócili z medalami więc udział w zawodach należy uznać za udany. Zarówno Filip (22 osoby w kategorii wagowej) jak i Rafał (31 osób w tej kategorii wagowej) musieli stoczyć ciężkie walki aby stanąć na podium. Istotne jest że walki, których nie udało się wygrać, były u obu zawodników walkami bardzo wyrównanymi. Dzięki obecnemu systemowi podglądu sędziowskiej punktacji na żywo, można kontrolować aktualny stan punktacji, co przy wyrównanych walkach powoduje że stają się jeszcze bardziej zażarte i emocjonujące.

Jestem szczególnie zadowolony z walki półfinałowej Filipa Mijalskiego, który wiedział iż jego przeciwnik jest vice-mistrzem Świata i mimo stresu stoczył piękny pojedynek. Na początku pierwszej rundy stracił trochę punktów, ale gdy przekonał się że „nie taki diabeł straszny…”, odrobił zaległości a później już do końca trzeciej rundy punktacja wahała się, to na korzyść Filipa, to na korzyść jego przeciwnika. Żaden z nich nie potrafił zdobyć zdecydowanej przewagi. Do ostatnich sekund nie wiadomo było kto uzyska przewagę. Niestety końcowa szczęśliwa akcja należała do przeciwnika i Filip musiał zadowolić się brązem. – powiedział trener Wabnic.

 

zobacz także: http://www.sport.czest.pl/index.php?name=News&file=article&sid=22027

 


IMG_3552

Puchar Warmii i Mazur

Tags : 

Dwaj zawodnicy Klubu Sportów Walki START: Filip Mijalski i Rafał Sztark stanęli na podium w Pucharze Warmii i Mazur w Kick-boxingu, które odbyły się w Barczewie. Filip Mijalski zdobył złoty medal w formule light-contact w kat do 65 kg a Rafał Sztark zdobył srebrny medal w formule light-contact w kat do 70kg i srebrny medal w point-fighting. Trzeba przyznać że na zawodach pojawili się w zasadzie tylko bardzo doświadczeni zawodnicy. np. Rafał miał w sumie siedem bardzo ciężkich walk i tylko jedną z przeciwnikiem mniej doświadczonym. Walki były bardzo dynamiczne i szybkie. Mimo to, Filipowi udało się pokonać w bardzo ładnym stylu wszystkich rywali w drodze do złotego medalu w light-contact. Przeciwnicy byli trudni, jednak Filip zdecydowanie zaznaczał swoją przewagę punktową i sędziowie jednomyślnie uznali zwycięstwo Filipa.
Równie ciężkie walki miał Rafał Sztark. W finale formuły point-fighting walka była bardzo zażarta. O zwycięstwie zdecydowała dopiero druga dogrywka. Niestety werdykt był korzystny dla przeciwnika i Rafał musiał się zadowolić srebrnym medalem. Równie emocjonujący był finalny pojedynek Rafała w light-contact z liderem miejscowego klubu. Walka była bardzo dynamiczna i ładna technicznie.

Puchar Warmii I Mazur


mpkadet

Medale kadetów na Mistrzostwach Polskich

Tags : 

Mamy dobre informacje związane z Mistrzostwami Polski Kadetów.

„Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy KSW Start podczas Mistrzostw Polski kadetów w kickboxingu, które zakończyły się 10 maja w Lesznie.

Częstochowski klub reprezentowali: Hubert Prokop, Dominik Grygiel, Jakub Jarawka, Krystian Biernat, Aleksander Banasik i Piotr Zawalski. Wśród nich na najniższym stopniu podium stanęli Prokop i Banasik.

– Hubert w pierwszej walce w formule point-fighting zwyciężył z Oskarem Oram z Krakowa. Pojedynek był bardzo emocjonujący, ponieważ nasz zawodnik przegrywał w pierwszej rundzie 4-0. W dalszej części zrealizował założenia techniczne i zwyciężył walkę – relacjonuje trener KSW Start Łukasz Wabnic.

Aleksander Banasik przegrał najpierw walkę w formule ciągłej z kadrowiczem Konradem Łaniewskim z CSW Champion Lubawa. Sukces odniósł za to w formule point-fighting. – Aleksander trafiał swoich przeciwników kopnięciami na twarz zdobywając punkty i uznanie sędziów – mówi Wabnic.”*

*źródło: http://www.wczestochowie.pl/artykul/21112,czestochowscy-kickbokserzy-na-podium-mistrzostw-polski


wpis_na_strone

Filip Mijalski Mistrzem POLSKI w full-contact

Tags : 

W dniach 10-12 kwietnia w Luboniu koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick-boxingu w formule full-contact. Na mistrzostwa zjechali zawodnicy z 57 klubów. Częstochowę reprezentowali zawodnicy naszego klubu: Rafał Sztark i Filip Mijalski. Dla obu naszych zawodników wyjazd był bardzo udany.

Read More


001-filip-i-rafal

Puchar Europy

Tags : 

W pierwszy weekend grudnia 2014r. w Tarczynie odbył się Puchar Europy UFR, w którym uczestniczyli dwaj zawodnicy KSW Start Rafał Sztark i Filip Mijalski.

Miło mi poinformować iż, Rafał Sztark wywalczył brązowy medal w kat do 70 kg w formule Kick-light.

 


Losowe fotki

Mistrzostwa Polski Kadetów 2012 Wakacyjny mini turniej łuczniczy... Darłówko 2012 Mistrzostwa Polski Kadetów. img_9225

Reklama