Category Archives: Zawody

_ja_raf

Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

all_www

Rafał SZTARK – otrzymał tytuł najlepszego zawodnika wśród seniorów i wraca z dwoma wywalczonymi w pięknym stylu złotymi medalami z Light-contact i Kick-light w kat 74kg seniorów. Świetnie spisał się także Kuba Słowiński, który wywalczył srebrny medal w kat. do 42 kg kadetów młodszych w LC. A ponadto w light-contact: Kacper Małolepszy III miejsce w kat 42 kg kadet starszy. Filip Mucha III miejsce w kat do 47 kg w kadetach starszych. Konrad Gibki III miejsce w kat 57kg juniorów i Daniel Orlikowski II miejsce w juniorach. Dodatkowo jako team otrzymaliśmy tytuł najlepszego klubu. Mistrzostwa Województwa Lubuskiego – Lubusz Open, które odbywały się w Zielonej Górze chyba należy uznać za udane.

fot. Robert Szkiel


img_1819_ok

Muszynianka Cup

W Muszynianka Cup w Nowym Sączu świetnie wypadł Rafał Sztark, który powraca z dwoma złotymi medalami z Light-contact i Point-Fighting. Jestem szczególnie zadowolony z walk w light contact, które były bardzo ostre i dynamiczne. Zarówno w finale jak i półfinale Rafał zmierzył się z bardzo dobrze przygotowanymi zawodnikami. Bardzo ciężka była walka Rafała w finale gdzie spotkał się z aktualnym mistrzem Polski w full-contact. Walka była ciężka bo obaj zawodnicy walczyli dzielnie, jednak Rafał uzyskał przewagę punktów i ją utrzymał. Mieliśmy także nieprzyjemną niespodziankę, na skutek przeoczenia nie zauważyłem komunikatu w Internecie  iż zawody zostały przyśpieszone o godzinę. Rafał miał mieć pierwszą walkę w turnieju i kiedy przyjechaliśmy na salę „godzinę wcześniej” aby Rafał mógł się rozgrzać, okazało się że właśnie jest wyczytywany do walki. Pierwszą walkę eliminacyjną Rafał musiał zrobić z marszu, bez rozgrzewki, bez przygotowania.

Dariusz Pleśniak

Muszunianka Cup 2016


01-od-lewej-filip-trener-dariusz-plesniak-rafal

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w kick-boxingu w formule full-contact

Nasi zawodnicy Rafał SZTARK i Filip MIJALSKI wrócili z brązowymi medalami z Mistrzostw Polski Młodzieżowców w kick-boxingu w formule full-contact. Mistrzostwa odbywały się w Kaliszu.

Filip startował w kat 63,5 kg a Rafał w kat do 75 kg.   Walki były bardzo ciekawe ponieważ w tej grupie wiekowej większość zawodników to prawdziwi wyjadacze. A na zawodach tej rangi pojawili się praktycznie tylko  doświadczeni i dobrze przygotowani zawodnicy. Szansę na finał, decyzja sędziów odebrał Filipowi zawodnik z Chrzanowa, a w przypadku Rafała był to zawodnik z Leszna.

Walki obu naszych zawodników były bardzo dobre techniczne i nie mam do zawodników pod tym względem poważniejszych zastrzeżeń. Rafałowi brakło w III rundzie walki półfinałowej trochę kondycji, ale to pokłosie mocnego przeziębienia i gorączki, które zaatakowało Rafała tuż przed zawodami. Rafał co prawda na zawodach czuł się dobrze ale było pewne że ta choroba odbije się na jego kondycji.

Osobiście uważam że obaj zawodnicy Rafał i Filip powinni wejść do finału. Nie zgadzam się z werdyktem jaki dali sędziowie. Szczególnie w walce Filipa. Walka Rafała była bardziej wyrównana ale moim zdaniem także powinna się zakończyć innym werdyktem. Oczywiście moja opinia może być uważana za subiektywną ale ponieważ w drugim dniu zawodów walki filmowała telewizja i będę miał dostęp do tego materiału, to każdy będzie mógł sam je ocenić (W pierwszym dniu odbywały się walki eliminacyjne a w drugim półfinałowe i finałowe). Filmy z półfinałów będą w najbliższym czasie zamieszczone na stronie klubowej.

Dariusz Pleśniak

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców W Full-contact – Kalisz

I w zasadzie z ostatniej chwili…  link do walki półfinałowej Filipa. Do walki Rafała jeszcze nie mam. Najpóźniej w ciągu 48 godzin (czyli do Środy g. 22:00) będzie w tym miejscu także link do walki Rafała.

A poniżej walka Rafała Sztarka

Link do skopiowania – walka Filipa: youtu.be/TwFfRc7qaUM

Link do skopiowania – walka Rafała: youtu.be/BtFzUqT3hHk


MP_Senior039

Mistrzostwa Polski Seniorów

Tags : 

W ten weekend (20-22/05/2016) w miejscowości Kurzętnik odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kick-boxingu, w trakcie których zmierzyli się w walkach zawodnicy z 35 klubów. Dla obu naszych  startujących w nich zawodników, był to bardzo udany wyjazd.  Filip MIJALSKI został MISTRZEM POLSKI SENIORÓW w Kick-boxingu w  kat do 63 kg, a Rafał SZTARK zdobył brązowy medal w kat. do 74 kg. Walki były bardzo trudne i emocjonujące, ze względu na fakt, iż w tej grupie wiekowej startują w zasadzie tylko bardzo doświadczeni zawodnicy. Dla Filipa był to pierwszy start w seniorach i jak widać bardzo udany. Rafał startował w zawodach dla tej grupy wiekowej po raz drugi i po raz drugi znalazł się w strefie medalowej. Dwa tygodnie wcześniej wrócił także z brązowym medalem z Pucharu Europy. Filip i Rafał to zawodnicy, którzy trenują od wielu lat i są bardzo doświadczeni. W ubiegłym roku reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Europy  juniorów w San Sebastian

– Dariusz Pleśniak

Mistrzostwa Polski Seniorów

IMG_9136

Puchar Europy Seniorów

Tags : 

IMG_9136

Rafał SZTARK brązowym medalistą Pucharu Europy w formule  point-fighting.

Rafał startował w dwóch formułach walki: kick-light i point-fighting. W kick-light Rafał stracił szansę na medal w walce ćwierćfinałowej z zawodnikiem SAMIR MEKHBALYIEV z Ukrainy. To bardzo doświadczony zawodnik, który wielokrotnie zdobywał medale na najbardziej prestiżowych turniejach międzynarodowych. Pomimo tak trudnego przeciwnika walka była bardzo wyrównana. Ostateczny werdykt tej walki to: dwóch sędziów wskazało na wygraną zawodnika z Ukrainy a jeden na Rafała, co oznaczało że Rafał nie dostał się do półfinału i nie powalczy o medal w formule na której tak bardzo mu zależało. Widoczny na zdjęciu medal z point-fighting w żaden sposób nie ukoił „bólu”, z braku medalu z kick-light.. ponieważ w tej formule dalszy awans do ścisłego finału odebrał Rafałowi ten sam zawodnik, tym razem jednak obaj spotkali się w walce półfinałowej. Rafał musiał zadowolić się brązowym medalem.
Był to pierwszy start Rafała, (który teraz formalnie jest młodzieżowcem) w seniorach.

IMG_8672IMG_8934 IMG_8879 IMG_8789 IMG_8687


kwadrat

Mistrzostwa Małopolski w Light-contact

Tags : 

W Libertowie pod Krakowem odbyły się Mistrzostwa Małopolski w formule Light-contact, na których Częstochowę reprezentował zawodnik z naszego klubu, Filip Mijalski. Filip spisał się na medal i to dosłownie, ponieważ zdobył złoto w swojej kategorii wagowej.

Read More


Ostatnie wpisy

Desktop 2017.02.26 - 23.13.29.01

Ferie zimowe

Losowe fotki

V Mazovia Cup International 2011 Darłówko 2012. Darłówko 2012. Mistrzostwa Polski Południowej - Muszyna img_8824

Reklama