Category Archives: Zawody

kwadrat

Mistrzostwa Małopolski w Light-contact

Tags : 

W Libertowie pod Krakowem odbyły się Mistrzostwa Małopolski w formule Light-contact, na których Częstochowę reprezentował zawodnik z naszego klubu, Filip Mijalski. Filip spisał się na medal i to dosłownie, ponieważ zdobył złoto w swojej kategorii wagowej.

Read More


aaa

Mistrzostwa Polski WKSF

Mistrzostwa Polski WKSF

Read More


IMG_7854

Muszynianka Cup

IMG_8128

W dniach 4-6 XII 2015 w Nowym Sączu odbył się Turniej Muszynianka Cup. Jak widać na zdjęciu, udział w turnieju był dla nas udany.

Od lewej: trener Łukasz Wabnic,
Filip Mucha, który zdobył złoto w light contact i brąz w pointfighting, kat. Kadet młodszy -42kg/ -47kg,
Dominik Grygiel: 2 miejsce kick light kat. Kadet starszy -69kg,
Jakub Jarawka: srebrny medal light contact, brązowy medal pointfighting, kat. Kadet starszy -63kg,
Filip Mijalski: złoto w pointfightng  w kat. Junior -69kg,
Rafał Sztark (który niestety ze względu na kontuzję nie mógł startować),
trener Dariusz Pleśniak.

Muszynianka Cup

 

 


strona_klubowa_razem

Rafał Sztark brązowym medalistą Mistrzostw Europy

Tags : 

Ponad sto osób z całej Polski reprezentowało nasz kraj w Mistrzostwach Europy Juniorów i kadetów w Kick-boxingu, które odbyły się w San Sebastian. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem WAKO, najbardziej prestiżowej federacji tejże dyscypliny. W ME startowali zawodnicy z 34 krajów. Z Częstochowy do San Sebastian pojechało dwóch zawodników z Klubu Sportów Walki Start: Rafał Sztark i Filip Mijalski oraz trener klubowy Dariusz Pleśniak. Rafał Sztark i Filip Mijalski reprezentowali Polskę w walkach full-contact. Dla obu zawodników był to pierwszy tak prestiżowy start w karierze sportowej. Rafał Sztark został brązowym medalistą Mistrzostw Europy w kat do 71 kg. Szansę na wejście do finału odebrał Rafałowi, Iurii Konikov (RUS), późniejszy finalista tej kategorii. Drugi zawodnik KSW Start, Filip Mijalski (kat do 63.5 kg) nie dostał się do strefy medalowej. Przegrał na punkty, po bardzo ładnej i ciężkiej walce z Turkiem Emre Korkmaz, który także zresztą został finalistą swojej kategorii. Ponieważ obaj częstochowscy zawodnicy przegrali swoje walki z późniejszymi finalistami swoich kategorii, to na bazie obserwacji tych walk można powiedzieć iż przygotowanie do walki obu częstochowskich zawodników było bardzo dobre. Mam nadzieję ze start w Mistrzostwach Europy będzie motywacją do wytężonych treningów nie tylko dla Rafała i Filipa ale także dla wszystkich trenujących w naszym klubie, a szczególnie w sekcji młodszej prowadzonej przez trenera Łukasza Wabnica, w której zresztą zaczynali swoją przygodę z kick-boxingiem Filip i Rafał i nie ma co ukrywać w dalszym ciągu są tzw. oczkiem w głowie trenera Łukasza.

– Dariusz Pleśniak

Filip_5404_2

IMG_5496_2

 

09_Filip_Rafal

Filip i Rafał

IMG_5161

Rafał i trener Dariusz Pleśniak

00_otwarcie_

Przedstawiciele 34 krajów podczas oficjalnego otwarcia Mistrzostw Europy

Ciąg dalszy nastąpi…

 

Sponsorzy wyjazdu w/g kapitału:


aaIMG_4848

Filip i Rafał jadą na Mistrzostwa Europy

21-VIII 2015 Filip Mijalski i Rafał Sztark jadą na Mistrzostwa Europy w Kick-boxingu, podczas których będą reprezentować Polskę w walkach Full-contact.

Filip_Rafal

Przed pierwszym treningiem podczas zgrupowania kadry.

Wyjazd na ME poprzedzony był ciężką pracą obu zawodników. Obóz sportowy, zgrupowanie kadry oraz treningi na miejscu w Częstochowie. A na każdym treningu pot lał się strumieniami.

IMG_4842

Ostatni dzień zgrupowania kadry

Zamiast wakacji ciężka praca i dwa lub trzy treningi dziennie. To niestety konieczność ponieważ na Mistrzostwa Europy jadą najlepsi

IMG_4815

Full-contact Team

aaIMG_4857_1

Przed wyjazdem na ME, jeszcze ostatnie spojrzenie na panoramę Częstochowy.

 

 

 

… tak naprawdę to był pretekst aby pokazać jak wyglądają dresy reprezentacji narodowej z tyłu :)

aaIMG_4866_1

i na zakończenie Rafał i Filip frontalnie w koszulkach reprezentacji kadry.


IMG_4331

Mistrzostwa Polski LC i PF

W Ostrowie Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w Kick-boxingu w formułach light-contact i point-figting.
Dwóch naszych zawodników  Filip Mijalski i Rafał Sztark wywalczyło medale na tych mistrzostwach.

Filip zdobył brązowy medal w formule light-contact w kat do 63 kg, a Rafał Sztark brązowy medal w point-fighting w kat do 69 kg.

Obaj zawodnicy wrócili z medalami więc udział w zawodach należy uznać za udany. Zarówno Filip (22 osoby w kategorii wagowej) jak i Rafał (31 osób w tej kategorii wagowej) musieli stoczyć ciężkie walki aby stanąć na podium. Istotne jest że walki, których nie udało się wygrać, były u obu zawodników walkami bardzo wyrównanymi. Dzięki obecnemu systemowi podglądu sędziowskiej punktacji na żywo, można kontrolować aktualny stan punktacji, co przy wyrównanych walkach powoduje że stają się jeszcze bardziej zażarte i emocjonujące.

Jestem szczególnie zadowolony z walki półfinałowej Filipa Mijalskiego, który wiedział iż jego przeciwnik jest vice-mistrzem Świata i mimo stresu stoczył piękny pojedynek. Na początku pierwszej rundy stracił trochę punktów, ale gdy przekonał się że „nie taki diabeł straszny…”, odrobił zaległości a później już do końca trzeciej rundy punktacja wahała się, to na korzyść Filipa, to na korzyść jego przeciwnika. Żaden z nich nie potrafił zdobyć zdecydowanej przewagi. Do ostatnich sekund nie wiadomo było kto uzyska przewagę. Niestety końcowa szczęśliwa akcja należała do przeciwnika i Filip musiał zadowolić się brązem. – powiedział trener Wabnic.

 

zobacz także: http://www.sport.czest.pl/index.php?name=News&file=article&sid=22027

 


Losowe fotki

Gala_0001 Wakacyjny mini turniej łuczniczy... Darłówko 2012. img_8902 Trening w dniu 20-03-2014

Reklama