Category Archives: Zawody

IMG_4331

Mistrzostwa Polski LC i PF

W Ostrowie Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w Kick-boxingu w formułach light-contact i point-figting.
Dwóch naszych zawodników  Filip Mijalski i Rafał Sztark wywalczyło medale na tych mistrzostwach.

Filip zdobył brązowy medal w formule light-contact w kat do 63 kg, a Rafał Sztark brązowy medal w point-fighting w kat do 69 kg.

Obaj zawodnicy wrócili z medalami więc udział w zawodach należy uznać za udany. Zarówno Filip (22 osoby w kategorii wagowej) jak i Rafał (31 osób w tej kategorii wagowej) musieli stoczyć ciężkie walki aby stanąć na podium. Istotne jest że walki, których nie udało się wygrać, były u obu zawodników walkami bardzo wyrównanymi. Dzięki obecnemu systemowi podglądu sędziowskiej punktacji na żywo, można kontrolować aktualny stan punktacji, co przy wyrównanych walkach powoduje że stają się jeszcze bardziej zażarte i emocjonujące.

Jestem szczególnie zadowolony z walki półfinałowej Filipa Mijalskiego, który wiedział iż jego przeciwnik jest vice-mistrzem Świata i mimo stresu stoczył piękny pojedynek. Na początku pierwszej rundy stracił trochę punktów, ale gdy przekonał się że „nie taki diabeł straszny…”, odrobił zaległości a później już do końca trzeciej rundy punktacja wahała się, to na korzyść Filipa, to na korzyść jego przeciwnika. Żaden z nich nie potrafił zdobyć zdecydowanej przewagi. Do ostatnich sekund nie wiadomo było kto uzyska przewagę. Niestety końcowa szczęśliwa akcja należała do przeciwnika i Filip musiał zadowolić się brązem. – powiedział trener Wabnic.

 

zobacz także: http://www.sport.czest.pl/index.php?name=News&file=article&sid=22027

 


IMG_3552

Puchar Warmii i Mazur

Tags : 

Dwaj zawodnicy Klubu Sportów Walki START: Filip Mijalski i Rafał Sztark stanęli na podium w Pucharze Warmii i Mazur w Kick-boxingu, które odbyły się w Barczewie. Filip Mijalski zdobył złoty medal w formule light-contact w kat do 65 kg a Rafał Sztark zdobył srebrny medal w formule light-contact w kat do 70kg i srebrny medal w point-fighting. Trzeba przyznać że na zawodach pojawili się w zasadzie tylko bardzo doświadczeni zawodnicy. np. Rafał miał w sumie siedem bardzo ciężkich walk i tylko jedną z przeciwnikiem mniej doświadczonym. Walki były bardzo dynamiczne i szybkie. Mimo to, Filipowi udało się pokonać w bardzo ładnym stylu wszystkich rywali w drodze do złotego medalu w light-contact. Przeciwnicy byli trudni, jednak Filip zdecydowanie zaznaczał swoją przewagę punktową i sędziowie jednomyślnie uznali zwycięstwo Filipa.
Równie ciężkie walki miał Rafał Sztark. W finale formuły point-fighting walka była bardzo zażarta. O zwycięstwie zdecydowała dopiero druga dogrywka. Niestety werdykt był korzystny dla przeciwnika i Rafał musiał się zadowolić srebrnym medalem. Równie emocjonujący był finalny pojedynek Rafała w light-contact z liderem miejscowego klubu. Walka była bardzo dynamiczna i ładna technicznie.

Puchar Warmii I Mazur


mpkadet

Medale kadetów na Mistrzostwach Polskich

Tags : 

Mamy dobre informacje związane z Mistrzostwami Polski Kadetów.

„Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy KSW Start podczas Mistrzostw Polski kadetów w kickboxingu, które zakończyły się 10 maja w Lesznie.

Częstochowski klub reprezentowali: Hubert Prokop, Dominik Grygiel, Jakub Jarawka, Krystian Biernat, Aleksander Banasik i Piotr Zawalski. Wśród nich na najniższym stopniu podium stanęli Prokop i Banasik.

– Hubert w pierwszej walce w formule point-fighting zwyciężył z Oskarem Oram z Krakowa. Pojedynek był bardzo emocjonujący, ponieważ nasz zawodnik przegrywał w pierwszej rundzie 4-0. W dalszej części zrealizował założenia techniczne i zwyciężył walkę – relacjonuje trener KSW Start Łukasz Wabnic.

Aleksander Banasik przegrał najpierw walkę w formule ciągłej z kadrowiczem Konradem Łaniewskim z CSW Champion Lubawa. Sukces odniósł za to w formule point-fighting. – Aleksander trafiał swoich przeciwników kopnięciami na twarz zdobywając punkty i uznanie sędziów – mówi Wabnic.”*

*źródło: http://www.wczestochowie.pl/artykul/21112,czestochowscy-kickbokserzy-na-podium-mistrzostw-polski


wpis_na_strone

Filip Mijalski Mistrzem POLSKI w full-contact

Tags : 

W dniach 10-12 kwietnia w Luboniu koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick-boxingu w formule full-contact. Na mistrzostwa zjechali zawodnicy z 57 klubów. Częstochowę reprezentowali zawodnicy naszego klubu: Rafał Sztark i Filip Mijalski. Dla obu naszych zawodników wyjazd był bardzo udany.

Read More


001-filip-i-rafal

Puchar Europy

Tags : 

W pierwszy weekend grudnia 2014r. w Tarczynie odbył się Puchar Europy UFR, w którym uczestniczyli dwaj zawodnicy KSW Start Rafał Sztark i Filip Mijalski.

Miło mi poinformować iż, Rafał Sztark wywalczył brązowy medal w kat do 70 kg w formule Kick-light.

 


img_9577

Częstochowskie bijatyki

Po całym dniu walk możemy podsumować wyniki naszych zawodników.

Oto co wywalczyli zawodnicy KSW START

Kadet młodszy
kat. 32 kg złoto Jakub Słowiński
kat. 37 kg złoto Filip Mucha

Kadet
kat. 42 kg srebro Kwintyn Wilk
kat. 52 kg złoto Krzysztof Gwiazdowicz
kat. 57 kg złoto Alek Banasik, srebro Jakub Jarawka
kat. +69 kg złoto Krystian Biernat

Junior
kat. 63 kg złoto Filip Mijalski
kat. 69 kg srebro Rafał Sztark


Losowe fotki

Gala_0018 Darłówko 2012 img_9520 trening_0037 Gala Fight Night 8

Reklama

Pogoda

deszcz
Środa 07/29 80%
deszcz
Deszcz. Min. temp. 11 °C.
pogodnie
Jutro 07/30 0%
pogodnie
Przeważnie bezchmurnie. Maks. temp. 23 °C. Wiatr zach.pd.-zach. z prędkością 15 do 25 km/h.
pogodnie
Piątek 07/31 0%
pogodnie
Przeważnie bezchmurnie. Maks. temp. 22 °C. Wiatr zach.pn.-zach. z prędkością 10 do 15 km/h.